Nový rok znamená příval čerstvé energie, touhu po změnách v naší každodenní rutině, a samozřejmě i tradiční předsevzetí. A jednou z oblastí, na kterou se chceme zaměřit, bývá i náš šatník a doplňky. Pokud si svůj následující rok představujete barevnější a plánujete si častěji jen tak udělat radost, přinášíme vám inspiraci… Jaké trendy budou pro šperky platit v roce 2023?

Šperky v barvě roku 2023 Viva Magenta

Jako barvu roku 2023 vyhlásila společnost Pantone odstín Viva Magenta. Po loňské uklidňující, modrofialové Veri Peri tedy přichází zvolání „Ať žije tmavě purpurová!“ a s ním vlna nespoutané energie, odvahy a radosti. Rudá je barvou srdce a síly, fialový podtón přináší osobitost a podle psychologie barev symbolizuje hrdost a vznešenost.

diamantový prsten s rhodolitem z růžového zlata - KLENOTA Diamantový náhrdelník z růžového zlata s rhodolitem - KLENOTA

Mezi drahými kameny se odstínu magenta, tedy červenorudé, nejvíce blíží rhodolit a turmalín rubelit. Přivítejte tak nový rok třeba s turmalínovým náhrdelníkem nebo jedinečnými peckami s rhodolity. Zajímavé šperky s rhodolitem najdete také v naší autorské kolekci Violet.

Chevron prsteny

Už jste slyšeli o tzv. Chevron prstenech? Tyto stále oblíbenější prsteny do špičky symbolizují štěstí a naději. Jako nový přírůstek do vaší sbírky šperků je můžeme vřele doporučit, díky své variabilitě a charakteristickému tvaru se dají skvěle vrstvit, kombinovat a nosit na mnoho způsobů. Pokud vás v roce 2023 čeká svatba, možná vás zaujmou i jako dámské snubní prstýnky, do jejichž špičky krásně zapadne centrální kámen zásnubního prstýnku. 

Diamantové chevron prsteny 14k žluté zlato - KLENOTA

PROHLÉDNOUT SI CHEVRON PRSTENY

Černé perly

Poslední dva roky mezi trendy šperky dominovaly perly. Nejinak tomu bude i v roce 2023, avšak s jednou drobnou změnou – na výsluní se tentokrát dostanou především černé perly. Působí tajemně a velmi elegantně a zaručeně přitáhnou pozornost. Minimalistický náhrdelník s černou tahitskou perlou užijete při mnoha různých příležitostech i v dalších letech.

Náhrdelníkem s černou tahitskou perlou ve žlutém zlatě - KLENOTA

PROHLÉDNOUT SI ŠPERKY S ČERNÝMI PERLAMI

Visací řetízkové náušnice

Stálicemi mezi náušnicemi jsou i nadále kruhy a pecky. Věříme ale, že letošní trend visacích řetízkových náušnic přinese do mnoha šperkovnic nového favorita. Tento typ náušnic je totiž dokonalou kombinací univerzálního minimalismu, originality a svěžesti. Může je zdobit třeba jemná perla nebo drobné brilianty

Řetízkové náušnice s perlou ze zlata - KLENOTA Moderní řetízkové náušnice s perlou a tyčinkou - KLENOTA

Pevné náramky

Mezi šperkovými bestsellery se dlouhodobě umisťují jednoduché řetízkové náramky. K jejich hlavním přednostem patří to, že působí velmi jemně, dají se nosit každý den a skvěle se kombinují i s dalšími šperky. Pokud však zatoužíte po změně, obměňte je jednou za čas za pevný náramek. Ten má totiž zvláštní kouzlo a dodá vašemu outfitu nádech vytříbeného vkusu a elegance. Pevné náramky KLENOTA mají všechny tzv. flexi úpravu, díky které se velmi snadno nasazují a sundavají.

Pevný diamantový náramek žluté zlato - KLENOTA

PROHLÉDNOUT SI FLEXI NÁRAMKY

Řetízkové náhrdelníky s více diamanty

Na závěr přidáváme tipy na trendy, které se v módě a šperkařství drží již několik let. Po poměrně dlouhém období „nadvlády“ bílého zlata se opět na vrchol vrací žluté zlato. Zlaté šperky působí klasicky a nadčasově, zároveň jim ale snadno dodáte na svěžesti a modernosti třeba zajímavým designem nebo netradičním drahokamem.

Dávno už navíc neplatí pravidlo, že je třeba sladit všechny šperky do stejné barvy, vůbec se tedy nemusíte bát kombinovat různé barvy zlata.

Zlaté diamantové náhrdelníky s diamanty - KLENOTA Moderní zlaté náhrdelníky - KLENOTA

PROHLÉDNOUT SI DIAMANTOVÉ NÁHRDELNÍKY

V KLENOTA milujeme diamantové šperky a těšíme se na každý nový trend, který našim zákazníkům ukáže tento výjimečný drahokam v jiném světle. Náhrdelníky zdobené po obvodu několika zavěšenými diamanty dokonale podtrhnou křehkou ženskou krásu. Pokud vás lákají nápadité, osobité šperky, zvolte diamanty v netradičním brusu markýza nebo v uchycení bezel.

Dlouhodobější trendy: vrstvení (nejen) prstenů

Vrstvení. Toto slovo se ve světě módy a šperků opakuje stále častěji. Vrstvit se dají náhrdelníky a řetízky, náramky i prsteny. Pravidla si určujete především vy – kolik, jaké barvy, délky, šířky… V roce 2023 bude trendy zejména vrstvení prstenů.

Minimalistické prstýnky k vrstvení - KLENOTA

PROHLÉDNOUT SI PRSTENY VHODNÉ K VRSTVENÍ