MENU

Náhrdelník z barevných safírů s tahitskou perlou

  • Náhrdelník z barevných safírů s tahitskou perlou
  • Náhrdelník z barevných safírů s tahitskou perlou
  • Náhrdelník z barevných safírů s tahitskou perlou
  • XMAS Package

Netradiční náhrdelník z fasetovaných barevných safírů a zapínáním ze žlutého 14k zlata. Barevnou kombinaci kamenů doplňuje tmavá tahitská perla, ve které se krásně odráží všechny barvy safírů. Safíry se pojí s nejrůznějšími legendami, mají nositelům zajistit moudrost, klid a přinášejí ochranu.

Náhrdelník vyrábíme ručně v ateliéru KLENOTA v srdci staré Prahy. Šperk vám dopravíme zdarma v luxusní krabičce a s certifikátem pravosti. Více informací o typech a délkách řetízků najdete v našem průvodci.

Dostupnost: doba dodání je 3 týdny

17 900 Kč Dotaz na zboží
KÓD k8003033
Materiál Žluté zlato
Ryzost 14 kt 585/1000
Drahokamy Safír modrý
Průměr 3 - 3.5 mm
Perly Tahitská
Tvar kulatý
Barva černá
Průměr 9.0-10.0 mm
Délka 430 mm
Váha 10.4 g

Šperky z ATELIÉRU KLENOTA

Náš ateliér leží v samém srdci staré Prahy, v oblasti, která je již po staletí centrem českého zlatnictví a šperkařství. Místní atmosféra tradice a historie tohoto řemesla nám přináší inspiraci každý den. Při výrobě šperků stavíme na poctivé ruční práci a tradičních metodách. Zlatnice a zlatníci v naší dílně věnují pozornost každému detailu. Pracujeme pouze s kvalitními materiály z ověřených zdrojů, aby vám šperky vydržely dlouho krásné i při každodenním nošení. Prodej šperku bereme jako závazek na celý život. Ať už u nás kupujete dárek pro někoho blízkého, nebo něco sobě pro radost, ke každému šperku KLENOTA vám poskytneme také profesionální servis.

Safírové šperky

Safír patří mezi ty nejoblíbenější drahokamy a spolu se smaragdem a rubínem tvoří tzv. velkou trojku. Jedná se o korund, tvrdostí ho předčí pouze diamant. Je velmi odolný a svůj krásný vzhled si udrží i při minimální péči, pozor si musíte dát jen na velké teplotní šoky.

BARVA: Safír se sice stal synonymem pro tmavě modrou, ale kromě červeného rubínu se i všechny ostatní korundy označují jako safíry. Nejčastěji se kromě modré varianty setkáte s růžovými a žlutými safíry; souhrnně se ne-modrým safírům říká fancy. Přírodní kameny bývají většinou barevně upraveny, tzv. treated.

BRUS: Safírové šperky nejčastěji zdobí drahokamy v kulatém brusu. Používají se ale i další, tzv. fantazijní tvary, např. ovál (oblíbený zejména u prstenů), markýza, srdíčko či kapka (té to sluší především v náhrdelnících).

HMOTNOST: Váha safíru se stejně jako u jiných drahokamů udává v karátech (ct) s přesností na 2 desetinná místa. 1 ct = 0,2 g. U šperků s více safíry a u náušnic vždy uvádíme celkovou hmotnost všech kamenů.