MENU

    Diamantový zásnubní prsten v bílém zlatě

    • DIAMANTOVÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN V BÍLÉM ZLATĚ - PRSTENY Z BÍLÉHO ZLATA - PRSTENY
    • DIAMANTOVÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN V BÍLÉM ZLATĚ - PRSTENY Z BÍLÉHO ZLATA - PRSTENY
    • DIAMANTOVÝ ZÁSNUBNÍ PRSTEN V BÍLÉM ZLATĚ - PRSTENY Z BÍLÉHO ZLATA - PRSTENY
    • XMAS Package

    Diamantový zásnubní prsten. Prstýnek je vyrobený z bílého 14k zlata s halo osázením diamantů. 

    Prsten pro vás vyrábíme ručně v našem ateliéru v Praze ve všech běžných velikostech. Velikost můžete uvést v objednávce nebo ji upřesnit později, případná první úprava je bezplatná. Doprava zdarma, dárková krabička a certifikát pravosti jsou samozřejmostí.

    Doba dodání je 1 až 2 týdny

    59 900 Kč Dotaz na zboží
    KÓD k0317012
    Materiál Bílé zlato
    Ryzost 14 kt 585/1000
    Drahokamy Diamant
    Brus kulatý
    Čistota SI
    Barva G
    Průměr 4.5 mm
    Váha 0.40 ct
    Diamant
    Brus kulatý
    Čistota SI
    Barva G
    Váha 0.33 ct
    Váha 2.50 g

    Šperky KLENOTA

    Při výrobě šperků v klenotnictví Klenota stavíme na poctivé ruční práci a tradičních metodách. Ke šperku neodmyslitelně patří i naše doživotní péče: jsme vám k dispozici, kdykoli potřebujete poradit nebo pomoci s péčí o dokonalý vzhled svých klenotů. Vaši spokojenost garantujeme.

    Prsteny z klenotnictví KLENOTA

    Naprostá většina našich prstenů je dostupná ve všech běžných velikostech. U dámských prstenů zpravidla ve velikostech 48 až 60; u pánských prstenů od 59 do 70. Převodník a náš návod jak na měření velikostí prstenů naleznete zde.

    Velikost prstenu je možné zadat do poznámky na konci objednávky nebo vložit informaci ke konkrétnímu produktu v nákupním košíku. Pokud velikost momentálně neznáte, doporučujeme objednávku odeslat i tak, čímž pravděpodobně zkrátíte lhůtu dodání Vašich produktů. Velikost prstenu je možné upřesnit později, případně Vás vyzveme.

    Na přání velikost upravujeme. Úpravu s námi vždy prosím konzultujte a první změna je zdarma. Pokud by se jednalo o nadstandardní velikost nebo úprava výjimečně není možná v rámci běžných postupů, je zpoplatněna, většinou stojí 250 Kč.

    Diamantové šperky

    Při hodnocení diamantů používáme mezinárodní standardy. Hodnotíme čistotu, barvu, váhu diamantu a brus, tzv. 4C třídy.

     

    Čistota diamantu

    IF (Internal Flawless) - diamant s absolutní průhlednosti bez inkluzí
    VVS 1, VVS 2 (Very Very Small) - diamant s velmi malými inkluzemi
    VS 1, VS 2  (Very Small) - diamant s malými inkluzemi
    SI 1, SI 2 (Small Inclusions) - diamant s inkluzemi, které jsou zjistitelné lupou
    I1, I2, I3 (Included), v České republice též P - diamanty se středními až většími inkluzemi, které jsou zjistitelné i pouhým okem. 
     

    Barva diamantu

    D až F - bezbarvé diamanty
    G až J - téměř bezbarvé diamanty
    K až M - diamanty s nádechem žluté barvy
    N až Z - diamanty se žlutohnědým zabarvením
    Fancy diamanty jsou barevné diamanty, nejčastěji černé nebo modré. Naše barevné diamanty jsou jako všechny běžně dostupné barevně diamanty doladěny, tj. treated.
     

    Hmotnost diamantu

    Váha diamantu se uvádí v karátech. 1 karát odpovídá hmotnosti 0,2 gramu a v certifikátech se udává s přesností na dvě desetinná místa, např. 0,25 karátu. V případě náušnic se jedná o součet obou diamantů; stejně jako v případě všech našich diamantových šperků, které mají více jak jeden diamant, se váha diamantů sčítá. I když je součet karátů vyšší, než v případě jednoho diamantu v briliantovém prstenu, je pravděpodobné, že cena obdobných diamantů je nižší.

     

    Brus diamantu

    Klíčový je brus každého diamantu. Hodnotí se samotný brus, stupeň kvality brusu a další parametry (briliance, oheň a jiskra). Správný výbrus diamantu zajišťuje dokonalý lesk.

    Briliantový brus znamená že odraz světla je optimální, tj. je v celém spektru barev a správné intenzitě. Má 57 faset, z toho 33 na koruně a 24 na pavilonu. Korunou diamantu označujeme jeho horní část, pavilonem naopak spodní. Diamant s tímto brusem se nazývá briliant.

    Princess je v poslední době velmi populární brus u zásnubních a snubních šperků. Jedná se o čtyřboký brus s ostrými rohy, někdy také trojboký.