Vytvořit výjimečný zásnubní prsten, to je královská disciplína klenotnického řemesla. Obvykle se do něj zasazují ty nejdražší kameny a jejich design musí splňovat mnohá kritéria. Jedním z nejdůležitějších je schopnost ohromit budoucí nevěstu svou krásou na první pohled. U nás v KLENOTA se snažíme neustále zdokonalovat, a proto nabídku zásnubních prstenů každý rok rozšiřujeme o další nadčasové kousky. Podívejte se, které prstýnky dostanou šanci letos nově zazářit.

Diamantové zásnubní prsteny jsou stále tím, co muži preferují, když hledají exkluzivní šperk, se kterým požádají svou partnerku o ruku. Zásnubní prstýnky máme tradičně spojené s představou zlatého kroužku s jedním výraznějším briliantem.

prsten z bílého zlata s diamantem - KLENOTA sada zásnubních prstenů z růžového zlata s diamanty - KLENOTA

Ovšem i klasika může mít více různých podob, a to díky drobným detailům, které dotvářejí celkový styl šperku. Příkladem je třeba zásnubní prstýnek, ve kterém je uchycen drobný briliant ve tvaru srdce. Celkový vzhled dostává nádech romantiky, a přitom neztrácí na nadčasovosti.

prsteny ze žlutého zlata s diamanty - KLENOTA

Velmi oblíbené jsou modely, kde stojí ve středu jeden větší diamant, který je doplněný o drobné diamanty na obroučce. 

zásnubní prsten s diamanty ve žlutém zlatě - KLENOTA

Nevšední alternativou mohou být zásnubní prsteny s barevnými drahokamy, například turmalínem nebo fancy diamantem. Z této kategorie určitě musíme zmínit náš nový, přírodou inspirovaný, design prstýnku s centrálním champagne diamantem.

prsten s champagne diamantem v růžovém zlatě - KLENOTA zásnubní set z růžového zlata s diamanty a turmalínem - KLENOTA

Pro ty, kteří touží po opravdovém luxusu jsme vytvořili zásnubní prsteny s mimořádným diamantovým třpytem. Prstenům dominuje centrální diamant kulatého brusu o váze 0.35 ct. Originální je také dvojitá obroučka, která vytváří lehce masivní dojem.

diamantový prsten v bílém zlatě - KLENOTA prsteny ze žlutého zlata s diamanty - KLENOTA

Ruční výroba v srdci Prahy

Víme, jak důležitou roli hrají zásnubní prstýnky, a proto jim věnujeme maximální pozornost. Vznikají v našem ateliéru v historickém centru staré Prahy v rukou zkušených zlatníků a zlatnic s použitím rozmanitých technik a postupů. Klademe důraz na to, aby se moderní technologie a tradiční řemeslo vzájemně doplňovaly a jako tandem dovedly každý šperk k dokonalosti. 

Všechny šperky můžeme zhotovit na přání zákazníka jak z klasického žlutého, tak i z bílého či růžového zlata. Pro inspiraci, jak zkombinovat zásnubní prstýnek se snubním, nahlédněte do kategorie ladících sadNaše nejnovější zásnubní prstýnky si můžete blíže prohlédnout v galerii produktů pod článkem.