MENU

Certifikát pravosti KLENOTA

Certifikát KLENOTA nese základní informace o šperku, konkrétně typ šperku, druh kovu včetně jeho hmotnosti, a dále detaily o vsazených drahokamech. U diamantů vždy uvádíme čistotu, barvu a váhu v karátech. Na certifikátu je také uvedeno datum vydání a celková váha šperku, která se vzhledem k charakteru ruční práce může lehce lišit od váhy uvedené v popisu šperku na webu. Tento certifikát slouží jako doklad o koupi a zároveň jako záruční list, proto je vhodné jej uschovat pro případné úpravy nebo opravy šperku.

luxusní prsten s diamantem v osazení halo v bílém 14k zlatě - KLENOTA certifikát pravosti KLENOTA

Mezinárodní certifikát z gemologické laboratoře

Šperky s přírodními i laboratorními diamanty s váhou nad 0.30 ct opatřujeme navíc i certifikátem jedné z mezinárodních gemologických laboratoří. 

Americký institut GIA (Gemological Institute Of America)

GIA je americká nezisková organizace mající za cíl výzkum, vzdělávání a ochranu zákazníků v oblasti diamantů, drahokamů a perel. Byla založená již v roce 1931 a platí za nejvýznamnější gemologickou laboratoř na světě. V odborných kruzích je považována za autoritu a zdroj nových vědeckých poznatků a standardů. Stojí mimo jiné za zrodem uznávaného systému ,,4C” pro hodnocení kvality diamantů.

certifikace diamantu a mezinárodní laboratoře GIA certifikát diamantu vydaný mezinárodní laboratoří GIA

IGI (International Gemological Institute)

IGI je druhým nejvýznamnějších institutem zabývajícím se drahými kameny. Kromě volných drahokamů se specializuje i na expertizu drahých šperků. Byl založen v roce 1975 v kolébce obchodu s diamanty, belgických Antverpách. Jeho činnost pokrývá rovněž osvětové a vzdělávací aktivity.

certifikace diamantu a mezinárodní laboratoře IGI certifikát diamantu vydaný mezinárodní laboratoří IGI

HRD (Hoge Raad voor Diamant)

HRD Antwerp je renomovaná laboratoř zaručující kvalitu přímo v srdci diamantového města Antverpy. Její pobočky najdeme také v Bombaji a Istanbulu. Historie této společnosti sahá do roku 1973, kdy na popud belgické vlády a reprezentantů diamantového průmyslu vznikla nadace Diamond High Council. Ta se v roce 2007 rozštěpila na dvě společnosti, z nichž se jedna (AWDC) zabývá obchodem a výrobou, zatímco druhá (HRD) se specializuje na certifikaci diamantů.

certifikát mezinárodní laboratoře HRD

certifikát diamantu vydaný mezinárodní laboratoří HRD

Gemologické pracoviště KLENOTA

Velice obtížnou součástí práce gemologického specialisty je vybrat ty pravé drahokamy. U náušnic to bývá dvojitá výzva. Často je třeba ručně vytřídit stovky kamenů. Když si uvědomíme, kolik faktorů podobu minerálu ovlivňuje, není se čemu divit. Jsou to hodiny precizní práce, která ale významně přispívá k dokonalosti našich klenotů.

mezinárodní certifikát k laboratornímu diamantu zásnubní prsten s briliantem v designové krabičce KLENOTA

Co vám o diamantu prozradí mezinárodní certifikát

Každý diamant se dostane do rukou odborníků a prochází pečlivou analýzou za pomoci nejmodernější techniky. Certifikát z renomované laboratoře je zárukou určitých vlastností diamantu, které ukazují, nakolik může být dobrou investicí i do budoucna. Co takový certifikát obsahuje, si ukážeme na konkrétním příkladu, a to Diamond Origin Report od GIA, který je určený pro hodnocení čirých diamantů.

V první řadě certifikát uvádí datum, kdy byl vystaven, identifikační číslo, tvar a brus diamantu, a velmi přesné rozměry kamene. U briliantu se popisuje průměr a hloubka, u jiných tvarů délka, šířka a hloubka. Dále následuje hodnocení čtyř základních vlastností diamantů, které jsou dohromady známé jako ,,4C”.

Váha (Carat)

Váha diamantů je uvedena v karátech, přičemž jeden karát je definován jako 200 mg. Karátovou hmotností jsme se podrobněji zabývali ve článku Co je to karát a jak ovlivňuje hodnotu diamantů.

Barva (Colour)

Čiré diamanty jsou hodnocené podle absence nežádoucího zbarvení písmeny na škále D až Z. V ateliéru KLENOTA standardně zasazujeme do šperků diamanty v barvě G, které se jeví v běžných podmínkách jako zcela bezbarvé. Více k tématu barvy diamantů se dočtete v našem článku Klasifikace přírodních čirých diamantů podle barvy.

Čistota (Clarity)

Tímto parametrem se hodnotí absence vnitřních inkluzí i vnějších nedostatků diamantu. Posuzuje se počet, velikost, pozice a charakter těchto drobných vad, stejně tak jako celkový dopad na vzhled diamantu. Do šperků KLENOTA jsou standardně zasazovány diamanty o čistotě SI.

Brus (Cut)

Brus je ohodnocen jedním z pěti stupňů, z nichž nejlepší je Excellent a nejslabší Poor. V hodnocení brusu se bere v úvahu typ brusu, velikost v poměru k váze, symetrie jednotlivých fazet a kvalita jejich vyleštění. Více informací k diamantovým brusům najdete v článku Tvary drahých kamenů aneb tvar a brus není totéž.

Kromě parametrů 4C nechybí ani detailnější ohodnocení několika dalších vlastností diamantu, a to lesku, symetrie a fluorescence

Na certifikátu dále najdete dva diagramy. Prvním je grafické znázornění proporcí diamantového brusu. Je to vlastně takový zvětšený model diamantu ve 2D, na kterém vidíme úhly jednotlivých fazet. Na druhém diagramu jsou zakreslené inkluze, jejich velikost, typ a umístění. Certifikát GIA je vybaven několika ochrannými znaky dokládající jeho pravost. Podle vloženého QR kódu si můžete ověřit informace ke konkrétnímu diamantu přímo v databázi GIA.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.