MENU

Záruka a reklamace

Na všechny naše šperky platí záruční doba v délce 24 měsíců od převzetí zboží. A protože šperk bývá darem na celý život, jsme vám i po uplynutí dvouleté záruční doby k dispozici, kdykoli potřebujete poradit nebo pomoci s péčí o dokonalý vzhled svých klenotů.

Pokud máte jakoukoli otázku ohledně zakoupeného zboží, kontaktujte nás na e-mailu info@klenota.com nebo na tel.: +420 605 493 091. Náš tým profesionálů se v co nejkratší možné době postará o potřebný servis, opravu nebo výměnu.

 1. Jak to funguje
 2. Reklamace krok za krokem
 3. Péče o šperky

Jak to funguje

Všechny reklamace pečlivě zkoumají naše nejzkušenější zlatnice, a pokud jsme i tak na pochybách, radíme se s nezávislými odborníky. Děláme opravdu vše pro to, abychom zjistili, co se přesně stalo, a situaci podle toho vyřešili.

U výrobních vad pokryjeme veškeré náklady spojené s opravou či výměnou včetně poštovného. Na vady z opotřebení a/nebo nedbalosti se záruka nevztahuje. Veškeré úpravy šperků KLENOTA doporučujeme řešit přímo v našem ateliéru, zásahem jiného zlatníka by mohla vzniknout vada, jejíž odstranění již záruka nepokryje.

Reklamace krok za krokem

 1. Vyplňte reklamační formulář.
 2. Formulář a zboží k reklamaci zašlete spolu s certifkátem na adresu (u uznaných reklamací poštovné proplácíme):

  KLENOTA s.r.o.
  Bílkova 855/19
  110 00 Praha 1 – Staré Město. 
 3. O reklamaci rozhodneme většinou už do 1 pracovního dne od obdržení zásilky, ve složitějších případech zpravidla do 3 pracovních dnů.
 4. Reklamaci včetně případného odstranění vady vyřešíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů. O vyřízení vás budeme informovat e-mailem.

Podrobné informace najdete v našem Reklamačním řádu.


Péče o šperky

Při výběru šperku vám doporučujeme vzít v úvahu i váš životní styl. Zejména perly, smaragdy a stříbro vyžadují citlivé zacházení a při některých aktivitách se mohou poničit. Zato zlaté šperky s diamanty se hodí téměř pro každou příležitost. Aby vám šperky vydržely krásné opravdu dlouho, je důležité o ně správně pečovat. Připravili jsme pro vás proto speciální stránku s radami, jak se starat o šperky. V situacích, kdy hrozí poškrábání nebo jiné poškození (např. při plavání, zahradničení, kontaktních sportech, vaření, manipulaci s kosmetikou nebo agresivními látkami a stěhování těžkých věcí), doporučujeme šperky sundávat.