MENU

Servis šperků a úpravy

Věříme, že se šperky – od těch minimalistických až po ty luxusní – mají nosit každý den, ne se skrývat v trezoru či šperkovnici. Možná přijdou k nějakým těm oděrkám, škrábancům a ztratí kousek lesku; a to je v pořádku. Tyto malé vrásky svědčí o tom, že s vámi vaše klenoty žijí. 

Většina šperků vyžaduje jen málo péče a pokud budete dbát na základní pravidla, vydrží vám krásné po mnoho let. Na veškeré šperky KLENOTA poskytujeme doživotní čištění a kontrolu zdarma. V rámci našich služeb nabízíme záruční a pozáruční servis nebo další zlatnické úpravy, včetně kompletní obnovy povrchu, která se provádí u mechanicky poškozených šperků. 

KLENOTA služby:


Doživotní čištění zdarma

Běžným nošením ztrácí šperky svůj lesk a kameny jas, proto je vhodné dbát na pravidelné čištění, abychom z nich odstranili zbytky prachu, kosmetických přípravků nebo mastnotu z pokožky. Tyto nečistoty se nejčastěji dostanou pod uchycení kamenů, do puzet u náušnic nebo do jiných obtížně dosažitelných míst. Částečky prachu a jiných nánosů jsou viditelné hlavně pod průhlednými kameny, např. morganitu nebo akvamarínu. V domácích podmínkách se usazeniny čistí jen obtížně a opravdu dobře je lze vyčistit pouze s profesionálním zařízením (nejčastěji ultrazvukem). 

V rámci služeb KLENOTA vám zdarma nabízíme čištění a doživotní základní servis na u nás zakoupené šperky.

Čištění a základní servis KLENOTA zdarma zahrnuje:

 • ultrazvukové čištění nebo čištění párou,
 • kontrola krapen a upevnění kamenů,
 • sterilizaci UVC světlem.

Kompletní obnova šperku

Šperky, které nosíme každý den (hlavně prsteny), potřebují občas větší péči než jen ultrazvukové čištění a sterilizaci UV světlem. Zlato je relativně měkký kov, a tak má větší sklon k poškrábání než třeba ocel. Dokonce platí, že čím je ryzost zlata vyšší, tím je kov měkčí a celý šperk je tak k poškrábání náchylnější. 

Speciální péči pak vyžaduje bílé zlato. Jeho přirozená barva má jemný nádech do béžova a podobu zářivě bílého šperku získá až nanesením tenké vrstvy rhodia. Během nošení se tato vrstva opotřebovává a bílé zlato žloutne. Ve chvíli, kdy šperk ztratí původní lesk a bělost, je tedy zapotřebí kompletní obnova šperku. Ta zahrnuje vyčištění, přesmirkování, přeleštění, případně obnovu povrchové opravy, a opětovné nanesení rhodia (porhodiování). Jelikož se jedná o zásah do povrchu kovu, je celkový proces obnovy šperku náročný a je třeba počítat s tím, že u každé obnovy dojde k malé ztrátě materiálu.

Obnova šperku KLENOTA zahrnuje:

 • ultrazvukové čištění nebo čištění párou,
 • vyčištění usazenin okolo kamenů,
 • odstranění mechanických poškození (škrábance),
 • korekce případných deformací (prstenů, náušnic i přívěsků),
 • přesmirkování,
 • ruční přeleštění,
 • pokovení rhodiem, apod.

U zásnubních a snubních prstenů máte u nás první povrchovou úpravu zdarma.


Záruční a pozáruční servis

Šperk je doplněk, který nám dělá radost a často pro nás má i nostalgickou hodnotu. Může se ale stát, že v důsledku nošení přijde klenot k úhoně. Na šperky KLENOTA poskytujeme úplný záruční i pozáruční servis

Věnujeme se pouze šperkům z našeho ateliéru a díky profesionálnímu přístupu se nemusíte bát, že oprava bude mít na další užívání vliv, vždy zachováváme původní charakter šperku. 

V rámci servisu nabízíme širokou škálu služeb (platí pouze pro šperky KLENOTA):

 • upravíme nevhodnou velikost i nad rámec prodloužené lhůty pro vrácení či úpravu (nad 60 dní; v období předvánočních nákupů od 1.10. do 23.12. je tato lhůta prodloužena na 100 dnů),
 • dodáme chybějící náušnici do páru,
 • opravíme přetržený řetízek,
 • napravíme zdeformovaný prsten,
 • převlečeme přetržený perlový návlek,
 • prodloužíme / zkrátíme náhrdelník nebo náramek,
 • vyměníme zničené zapínání u náušnice nebo řetízku,
 • zafasujeme kámen,
 • atd.

Orientační cenu konkrétního úkonu vám rádi sdělíme e-mailem, nicméně často je nutné profesionální posouzení a individuální nacenění celé opravy. Cena servisu vám může být přibližně naceněna také dle fotek zaslaných na e-mail info@klenota.com, konečnou cenu vám poté vždy ještě potvrdíme při osobním shlédnutí šperku. 


Ceník servisu a úprav šperku

Zákazníkům ateliéru KLENOTA nabízíme v rámci našich služeb záruční i pozáruční servis a další zlatnické úpravy. Ke každému šperku přistupujeme vždy s individuální péčí tak, aby se k vám vrátil jako nový. Z toho důvodu je konečná cena úpravy vždy potvrzena až po fyzickém shlédnutí šperku naším pracovníkem.

Servis pro zákazníky KLENOTA zdarma

Čištění ultrazvukem a kontrola krapen zdarma
Úprava velikosti nenošených prstenů do 60 dnů od zakoupení zdarma
Rytiny do snubních prstenů do 60 dnů od zakoupení zdarma
První obnova povrchu prstenu zdarma

Úpravy prstenů

Úprava velikosti nenošených prstenů do 60 dnů od zakoupení zdarma
Úprava velikosti prstenů po lhůtě 60 dnů od zakoupení od 1000 Kč
Úprava velikosti prstenů po 2 letech od zakoupení od 3500 Kč

Obnova a čištění prstenů

První obnova povrchu zásnubního / snubního prstenu zdarma
Každá další obnova povrchu bílého zlata * od 1000 Kč
Úprava velikosti prstenů po 2 letech od zakoupení 500 Kč

*U bílého zlata se opětovně nanáší vrstva rhodia.

Úpravy řetízků / náramků

Zkrácení zlatého řetízku / náramku do 60 dnů od zakoupení zdarma
Zkrácení zlatého řetízku / náramku po lhůtě 60 dnů od zakoupení 400 Kč
Převlečení perlového / minerálního náramku 400–⁠600 Kč
Převlečení perlového / minerálního náhrdelníku 600–⁠1000 Kč
Výměna poškozeného řetízku Venezia 42-45 cm 790 Kč
Výměna nebo oprava poškozeného řetízku jiného typu od 500 Kč
Výměna zapínání (pérového nebo karabiny) od 200 Kč

Úpravy náušnic

Změna zapínání z puzety na šroubek 600 Kč
Dokoupení 1 ks puzety / šroubku (menší / větší velikost) 650–⁠800 Kč

Rytiny

Rytiny do snubních prstenů do 60 dnů od zakoupení zdarma
Rytiny do šperků do 6 znaků 500–⁠1000 Kč
Rytiny do šperků nad 6 znaků 1000–⁠2000 Kč

Ceník je platný od 1.10.2022


Jak si servis šperku sjednat

 • Servis či úpravu šperku si můžete sjednat osobně přímo v ateliéru KLENOTA nebo nám napsat na e-mail info@klenota.com, kde se s vámi domluvíme na dalším postupu a zašleme přibližný odhad nacenění úpravy šperku. Následně je možné šperk zaslat na adresu uvedenou níže.
 • Před odesláním šperku vyplňte formulář a uveďte vámi požadovanou úpravu či službu. Šperk zašlete i s vyplněným formulářem na adresu Bílkova 19, Praha, 110 00 Staré město. Zboží nezasílejte na dobírku, nejsme povinni jej takto převzít.
 • Šperk, který byl upraven - nelze vrátit ani vyměnit, a to i v případě, že je dodržena lhůta 60 dnů od zakoupení (jedná se o šperk přizpůsobený zákazníkovi). V období předvánočních nákupů od 1.10. do 23.12. je tato lhůta prodloužena na 100 dnů.