MENU

Typy a délky řetízků

V ateliéru KLENOTA vyrábíme jemné minimalistické náhrdelníky pro každý den. Náhrdelníků je nepřeberné množství, a proto se nebojte s nimi experimentovat a navzájem je mezi sebou kombinovat. Pro dokonalou souhru a vytvoření vrstveného efektu je rozhodující zejména délka. Ta by měla být u každého řetízku jiná, aby dala zvlášť vyniknout každému z náhrdelníků.

Klíčem ke zvolení vhodného typu náhrdelníku je zaměřit se nejen na celkový design šperku, ale také na barvu zlata a typ drahých kamenů či perel, jedině tak se šperk stane nepostradatelným každodenním doplňkem. Každý náhrdelník má svá specifika – na této stránce vám prozradíme, jaké faktory hrají při výběru náhrdelníku roli a co vše vzít při rozhodování v potaz. 

Připravili jsme pro vás přehledného průvodce:


Typy řetízků

Venezia

Řetízek Venezia je velmi elegantní volbou a patří mezi nejoblíbenější typy řetízků. Jeho základními prvky jsou malá očka ve tvaru čtverečku, která se navzájem provlékají a po spojení vytváří kompaktní řetízek. Venezia má ze všech stran pouze plochy, díky kterým krásně odráží světlo a leskne se více než jiné řetízky.

Typ Venezia se hodí pro každodenní nošení, ale i slavnostní příležitosti a díky své jemnosti je ideální i pro malé slečny. Sluší mu kombinace s diamanty, drahými kameny i perlami. Jelikož se jedná o tenký řetízek, u kterého hrozí riziko prověšení, navlékáme na něj převážně jemné, drobné přívěsky. Pro větší, masivní a těžké přívěsky doporučujeme zvolit raději silnější řetízek typu Rolo (neboli hrášek). Řetízek Venezia je poměrně ohebný, přesto ale buďte obezřetní, při nešetrné manipulaci by se mohl, zejména v oblasti zapínání, zlomit. Pokud se řetízek zlomí, není bohužel možné jej opravit a je nutná výměna za nový.

Rolo

Řetízek Rolo, kterému se také říká hrášek, je složen ze spojených kulatých oček a je dostupný v mnoha tloušťkách. Typ řetízku se udává v číslech, které znamenají sílu drátu, ze kterého je řetízek vyroben. My jej nabízíme ve variantách 22, 25, 30. Čím nižší je číslo, tím jemnější je řetízek. Rolo 22 se používá pro velmi jemné a lehké přívěsky, Rolo 25 je nejběžnější využívaná šířka u tohoto typu a Rolo 30 je silnější řetízek, který je vhodný i pro těžší přívěsky. 

Řetízek je ideální pro většinu šperků, včetně těch minimalistických. My jej rádi kombinujeme například s jednoduchým typem zasazení bezel. Typ řetízku Rolo se často volí v kombinaci s přívěsky namontovanými napevno a je vhodný i pro dlouhé náhrdelníky.

Ankr

Specifikem řetízku Ankr je, že očka řetízku jsou na sebe řazená vždy kolmo a mohou mít různý tvar - kulatý, oválný nebo dokonce i hranatý. Ankr, který najdete v naší nabídce má očka oválná s broušenými ploškami po obou stranách, což dodává řetízku vysoký lesk a vyzdvihne krásu drahého kovu. Velkou výhodou tohoto typu řetízku je jeho pevnost. Touto vlastností vyniká nad všemi jinými typy. Málokdy se přetrhne a pokud se tak stane, dá se velmi snadno opravit. 

Tento řetízek se hodí především pro přívěsky v jednoduchém designu a naopak není úplně vhodnou variantou pro ty slavnostní a něžné. V tomto případě doporučujeme zvolit raději typ Venezia nebo Rolo. 


Délky řetízků

Standardní délka řetízků KLENOTA je u většiny šperků 42 cm. U průměrně vysoké ženy tato délka pěkně sedí v dekoltu a je vhodná pro všechny typy výstřihů, zejména pro ty do V. Ženám s širším krkem doporučujeme zvolit délku 45 cm, případně delší. Pokud si nejste jisti správnou délkou řetízku, změřte si ji pomocí jemného provázku a popřemýšlejte, jaká délka náhrdelníku bude vyhovovat právě vám. Budete-li si přát řetízek delší než standardních 42 cm, bude cena individuálně upravena.


Úpravy řetízků

Pokud si přejete délku řetízku upravit, můžete váš požadavek uvést do poznámky v objednávce. Zkrácení nebo výměnu za delší řetízek provádíme vždy s ohledem na design šperku. Jestliže si přejete délku řetízku zkrátit, úprava je zdarma a cena zůstává stejná. Požadujete-li řetízek delší než standardních 42 cm, bude cena individuálně upravena.

Při úpravě délky řetízku požadujeme zálohu na šperk ve výši 20 %. Berte prosím v potaz, že v případě zvolení jiné délky než je délka standardní, se jedná o šperk přizpůsobený zákazníkovi a nelze jej vrátit ani vyměnit.

 




Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.