MENU

Atypická výroba

Líbí se vám některý z našich designů, jen byste ho chtěli trochu upravit? Jako přímí výrobci můžeme nabídnout možnost úpravy šperku na míru podle vašich představ. 

Atypická výroba spočívá v přizpůsobení šperku na přání zákazníka. Na rozdíl od zakázkové výroby není nutný nový návrh šperku (modelací nebo montováním) a stačí přizpůsobit šperk stávající bez zásahu do designu.

Nejčastější žádosti našich klientů:

 • jiné zapínání (např. puzeta za šroubek)
 • zkrácení nebo prodloužení náramku nebo náhrdelníku
 • nestandardní velikost prstenu
 • jiná barva kamene (u jiného typu kamene je nutné individuální posouzení - např. většinou nelze vyměnit diamant za jiný drahokam)
 • speciální úprava povrchu šperku (např. matování/písek)
 • změna šířky šíny u snubních prstenů
 • gravírování
 • barva zlata

Všechny tyto změny jsou vedeny a evidovány jako atypická zakázka. Úprava je naceněna s ohledem na použitý materiál a práci. V případě atypické výroby se jedná o šperk přizpůsobený zákazníkovi a nelze jej vyměnit, vrátit ani upravit. Pro atypické zakázky požadujeme zálohu ve výši min. 20 % prodejní hodnoty. V případě storna již běžící objednávky se záloha nevrací a je použita na pokrytí vzniklých nákladů při výrobě. 


Zakázková výroba

Zakázková výroba je designový proces, při kterém vytváříme šperk na míru - dle nápadu, návrhu nebo požadavku zákazníka. Pod zakázkovou výrobu spadají veškeré klientské požadavky, při kterých je třeba přistoupit k modelaci šperku, tj. vytvoření designu v 3D programu nebo vytvoření jedinečného šperku zlatníkem na míru (montování v kovu). Jedná se o komplexní proces, ve kterém jsou zapojeny všechny týmy, od obchodního přes designerský, výrobní až po produktový.

Při výrobě dbáme těch nejmenších detailů. Je třeba zohlednit nejen vizuální podobu zcela nového, unikátního šperku, ale také jeho výrobní parametry - funkčnost, konstrukční možnosti a odolnost. Jedná se o časově a technicky náročný proces, při kterém je kladen důraz na individuální přístup, špičkovou kvalitu a nadstandardní servis.

Co všechno umíme

 • vytvořit šperk pro jinou velikost nebo typ kamene,
 • vytvořit šperk s jiným počtem kamenů a jiným způsobem fasování,
 • ručně vymontovat šperk dle zadání (není použit 3D software),
 • ve 3D vymodelovat šperk dle vlastní představy.

Doba výroby a cena

Doba výroby šperku na zakázku je vždy individuální a je ovlivněna celkovou náročností, dostupností kamenů, samotným zpracováním návrhu, včetně příprav pro modelaci a testování.

Cena je odhadnuta s ohledem na typ designu, způsob výroby, použitý materiál, drahé kameny a práci. U zakázkové výroby požadujeme uhrazení zálohy předem ve výši 50 % hodnoty šperku. V případě storna již běžící objednávky se záloha nevrací a je použita na pokrytí vzniklých nákladů při výrobě. V případě zakázkové výroby se jedná o šperk přizpůsobený zákazníkovi a nelze jej vyměnit, vrátit ani upravit.

Chtěli byste si od nás nechat vyrobit šperk na zakázku? 

Ozvěte se nám na tel. +420 603 219 313 nebo na e-mail info@klenota.com. Uveďte, prosím, co nejvíce informací, ideálně doplněných fotografií nebo obrázkem. Vaše nápady s vámi rádi probereme i v našem ateliéru v centru Prahy.
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.