Přírodní barevné diamanty jsou ve světě drahých kamenů pozoruhodným úkazem a opravdovou raritou. Proto máme radost, že se naše nabídka nově rozšířila i o šperky se žlutými diamanty, které jsou zcela přírodní, a neprošly žádnou barevnou úpravu.

Svěží barva a vynikající brilance

Kouzlo žlutých diamantů spočívá ve spojení barvy a jiskřivého efektu, který je pro vybroušené diamanty tak typický. Ve špercích z ateliéru KLENOTA nejčastěji naleznete diamanty v barevném odstínu Fancy light yellow, který je jemný a decentní, ovšem nepostrádá svěžest.

Barevná škála přírodních žlutých diamantů

Šperky se žlutými diamanty

Barva zlata do značné míry ovlivňuje to, jak bude žlutý diamant ve šperku působit. Přirozenou volbou je žluté zlato, které díky teplému tónu barvu kamene ještě zvýrazní, a celek tak působí velmi harmonicky. Díky bílému zlatu naopak žluté diamanty vyniknou a zazáří v celé své kráse. Prsten se žlutým diamantem bude skvělý i jako zásnubní, a to především pro ženy, které se rády odlišují a nebojí se originality. Žlutý diamant je stejně jako klasický čirý vysoce odolný, a je proto ideální pro každodenní nošení.

prstýnek s přírodním žlutým diamantem osázený čirými brilianty - KLENOTA luxusní zásnubní prsten se žlutým přírodním diamantem lemovaný brilianty - KLENOTA

Hříčka přírody

Odpověď na otázku, proč jsou barevné diamanty včetně těch žlutých tak vzácné, nalezneme v oboru chemie. Diamant je tvořen atomy uhlíku pevně spojenými v krystalové mřížce. Je téměř nemožné, aby se tato struktura narušila a mohl do ní vniknout cizí prvek. A přesto se to výjimečně stane, a to je právě moment, kdy se zrodí barevný diamant. Konkrétně žluté zbarvení je dané příměsí dusíku.

Zásnubní prsteny s barevnými diamanty v bílém zlatě - KLENOTA

Pár zajímavých faktů o žlutém diamantu:

  • Diamant je symbolem věčné lásky a oddanosti. To vše platí i o tom žlutém, který ještě navíc přináší optimismus a radost pro společnou cestu životem.
  • Na umělém světle vás příjemně překvapí. Zdá se být totiž ještě sytější a zářivější.
  • První žlutý diamant údajně objevil v Jižní Africe chudý chlapec v trávě. Jeho matka ho darovala sousedovi, aniž by si byla vědoma jeho hodnoty. Dnes tento kousek nese jméno Eureka diamond a můžete ho spatřit v africkém muzeu Kimberley Mine.
  • Největším přírodním diamantem s váhou 616 karátů je žlutý diamant s názvem Kimberley Octahedron objevený v roce 1972.
zásnubní prsten se žlutým přírodním diamantem v bílém zlatě - KLENOTA náramek ze žlutého zlata se žlutým diamantem - KLENOTA