Nejromantičtější den v roce, den svatého Valentýna, představuje skvělou příležitost ukázat tomu druhému, jak moc si ho vážíme. A dárek v podobě šperku je k tomu jako stvořený. Na rozdíl od květiny nebo bonboniéry má mnohem delší životnost, a vybereme-li ten správný, tak za nás může i mnohé říct. Přinášíme vám tipy na šperky, které jsou přímo nabité symboly lásky a zároveň perfektně doladí osobní styl obdarované.

Růžová – barva lásky a něhy

Zlato v růžové barvě je nejen trendy, ale také slušivé a jako dárek ke svátku lásky je přímo ideální. Vypadá krásně v kombinaci s diamanty, ale i s jinými barevnými drahokamy. Doporučujeme také růžové zlato ve spojení s perlami.

Náhrdelníky srdce a kruh z růžového zlata s diamanty - KLENOTA

Srdce na dlani

Pokud vybíráte něco pro milovnici drahokamů a zároveň chcete svou volbou vyjádřit svoje city, můžete sáhnout po šperku s kamenem vybroušeným do tvaru srdce. Zkuste třeba prstýnek, na kterém barevný drahokam doplňují zářivé brilianty.

Něžný morganit

Něžný a uklidňující, přesně takový je morganit, jemně růžový drahokam, který potěší každou romantickou duši. Dokonce má prý schopnost vyvolat a udržet lásku. Byl objeven relativně nedávno, a tak si stále uchovává také nádech výjimečnosti – šperk s morganitem zkrátka nemá každý. Spolu s růžovým zlatem vytváří harmonickou kombinaci, která ladí s barvou pleti a zvýrazňuje ženskost. Pro dokonalý dojem zvolte kombinaci náušnic a náhrdelníku.

Šperky z bílého zlata s diamanty - KLENOTA

I minimalistický šperk řekne hodně

Že méně znamená více, s tím by souhlasil každý, kdo vyznává jednoduchý styl v oblékání a neokázalé doplňky. Minimalistické šperky s motivem srdíčka budou své nositelce připomínat vaši lásku každý den, a jsou tak ideálním dárkem k Valentýnu. Obdarovaná navíc může svůj nový poklad směle nosit společně se svými oblíbenými šperky. Ať už vyberete přívěsek ve tvaru srdce s briliantem, nebo hladké zlaté náušnice kruhy, nemůžete šlápnout vedle.

Náhrdelníky srdce v růžovém a žlutém zlatě - KLENOTA

Vášnivý rubín, dotek luxusu

U příležitosti Valentýna se nemusíte bát sáhnout ani po něčem skutečně speciálním, například po šperku s rudým rubínem – hned po diamantu nejvzácnějším drahokamem vůbec. Jeho pronikavě červená barva na první pohled okouzlí. Symbolizuje lásku, především tu vášnivou a ohnivou. Zároveň byl rubín vždy považován za silný ochranitelský kámen, který se nosil jako talisman přímo u srdce

Valentýnská žádost o ruku

Valentýn se nabízí jako perfektní moment pro žádost o ruku. Zásnubní prsten s briliantem je stále jasnou volbou č. 1. Stále více se ale dostávají do popředí i jiné, méně známé kameny, jako třeba vzácný růžový diamant, akvamarín nebo již zmiňovaný morganit.

Dárek k Valentýnu: šperky z bílého zlata s diamanty - KLENOTA