Šperk bude vždy jedním z nejtrvalejších dárků a pro obdarovaného se na dlouhou dobu stane připomínkou člověka, od kterého jej dostal. Možná právě takovou upomínku chcete darovat své ratolesti nebo jinému blízkému děťátku. Proto vám přinášíme inspiraci, jak vybrat to pravé blýskavé překvapení.

Na praktické aspekty myslíme za vás

Nejčastějším klenotem, který dostávají malé slečny, bývají náušnice. Dvojnásobně se u nich vyplatí vsadit na kvalitní a odolný materiál, který nezpůsobuje alergie. Je také potřeba zvolit vhodné zapínání s ohledem na bezpečnost a věk dítěte. Nejčastěji se u dětských náušnic setkáte s brizurou neboli zapínáním vepředu, u pecek pak se šroubkem. Abychom vám hledání ulehčili, připravili jsme pro vás speciální výběr náušnic pro miminka, vhodných pro ty nejmenší.

Vedle nešlápnete ani s dětskými náhrdelníky. Ty mají tu výhodu, že se malé princezně nezamotají do vlasů. Při divokých hrách a lezení po stromech ovšem hrozí přetržení. Možná je tedy aspoň v prvních letech raději schovávejte jen pro speciální příležitosti.

Zlaté dětské náhrdelníky a přívěsky - KLENOTA

A jak konkrétně může ten pravý dárek pro malou vílu či rošťandu vypadat?

Oblíbená klasika

Mezi nestárnoucí tvary dětských šperků patří nepochybně srdíčka. Najdete je ve formě visacích a peckových náušnic i přívěsků, proto můžete potěšit svou holčičku i celou jemnou sadou.

Zlaté dětské náušnice srdíčka - KLENOTA

Vesmírné variace

Až mystickým dojmem mohou v drobných ouškách působit měsíčky a hvězdičky. Když budou ještě doplněné drobným diamantem, získají i oslnivý třpyt. Nadpozemsky krásné náušničky budou děvčátko provázet dlouhá léta, aniž by na svém půvabu něco ztratily.

Zlaté dětské náušnice hvězdičky - KLENOTA

Roztomilé od přírody

Inspirovat se můžete také v naší autorské kolekci Yetel, v níž se objevují hravé motivy trojlístků. Tyto šperky se jako dárek pro dceru či vnučku vyloženě nabízejí. Precizní zpracování detailů ji jistě potěší i po letech.

Yetel náušnice s trojlístky z bílého zlata s diamanty - KLENOTA

Děti si možná někdy ještě v plném rozsahu neuvědomují, co takový dárek v podobě šperku znamená. O to větší význam však pro ně může mít v budoucnu. Pokud se chcete trefit do černého, zvažujte při výběru mimo jiné i povahu dítěte. K rozjařeným a věčně veselým dětem se budou hodit například kytičky, ty hloubavé by mohly ocenit třeba náušnice ve tvaru měsíce. Přejeme příjemné vybírání!