Zásnubní i snubní prsten patří v životě ženy k nejdůležitějším šperkům. Často se ale stává, že po svatbě ten zásnubní putuje zpátky do krabičky a své místo předává prstýnku snubnímu. A to je velká škoda. Oba dva prsteny je totiž možné nosit na stejném prstu. To může být velmi praktické i pohodlné. A proto možnost vybrat si tuto dvojici prstenů společně a promyšleně volí čím dál víc žen.

Designový prvek jako propojení

Seskupit libovolné dva prsteny k sobě sice můžete, ale možná to nebude vizuálně fungovat. Aby z prstenů vznikl pár, potřebují mít nějaký společný prvek. Tím může být stejná povrchová úprava, tvar obroučky nebo diamantové zdobení. Jestli se vám líbí kombinace různých barev zlata, tak se toho nebojte ani tady. Naopak hleďte na to, aby měly prsteny stejnou tloušťku obroučky. V opačném případě by dvojice vypadala nesourodě.

zásnubní a snubní prsten s diamanty růžové zlato - KLENOTA

Volte tenčí kroužky

Ještě nedávno bylo zvykem, že snubní prsteny ženy a muže byly téměř totožné, a tak musely být spíše širší. To už dnes neplatí a současný trend minimalismu se odráží i v tenčích obrubách dámských snubních prstýnků. To umožňuje snadné vrstvení a výsledný efekt bude působit jemně a záměrně.

V KLENOTA jsme nad skloubením zásnubního a snubního prstenu koncepčně přemýšleli a vytvořili jsme speciální sady zásnubních a snubních prstýnků, které spolu perfektně ladí a zároveň odpovídají současným trendům, takže se stanou vaším nepostradatelným módním doplňkem. Nechte se inspirovat!

zásnubní a snubní prsten s diamanty žluté zlato - KLENOTA

K diamantům se nejlépe hodí … diamanty

Ano, je to tak, diamanty dnes nejsou jen výsadou zásnubního prstenu, ale prorazily i na poli prstenů snubních. Zlatý kroužek v jednoduchém designu, kterému vévodí jeden solitérní diamant, patří mezi nejoblíbenější typy zásnubních prstenů. A nevidíme žádný důvod, proč by musel zůstat o samotě. Diamant může být prvkem, který oba prsteny propojí. Zvolit můžete třpytivý „half eternity“ prstýnek, který má polovinu obvodu posetou třpytivými diamanty.

zásnubní a snubní prsten s diamanty bílé zlato - KLENOTA

Zvlněný snubní prsten

Doplňují se tam, kde je to potřeba, ale jinak si nechávají svůj vlastní prostor pro seberealizaci. Taková je dvojice zvlněného snubního prstýnku s moderním diamantovým zásnubním prstenem. Výhodu této kombinace je, že oba prsteny mají dost místa a vzájemně si nepřekáží a nepřekrývají se. Snubní prsten se zajímavým designovým prvkem vlnky nemusí být jen tichý společník, ale udělá parádu i samostatně.

zásnubní a snubní prsten s diamanty bílé zlato - KLENOTAVsaďte na barevný drahokam

Ráda vyčníváte z davu a baví vás být originální? Pak pro vás bude zásnubní prsten s tmavě růžovým turmalínem nebo zeleným smaragdem jako dělaný. A s laděním si ani tentokrát nemusíte lámat hlavu. Zásnubní prsten s barevným drahokamem v emeraldovém brusu je po obvodu ještě ozdoben diamanty, a proto dokonale souzní s „half eternity“ snubním prstýnkem.

zlatý zásnubní a snubní prsten s drahokamem - KLENOTA