Zlatý přívěsek se sladkovodní perlou a diamantem
Luxusní náhrdelník z bílého zlata ozdobený bílou sladkovodní perlou a zářivým diamantem.
Náhrdelník pro vás vyrábíme v našem ateliéru v Praze a dodáváme ho včetně řetízku v délce 42 cm. Pokud požadujete jinou délku nebo jiný typ řetízku, můžete to uvést v objednávce. Šperk vám dopravíme zdarma v dárkovém balení a s certifikátem pravosti.
Dostupnost: skladem připraveno k odeslání či vyzvednutí.
KÓD | k0626012 |
Materiál |
Bílé zlato Ryzost 14 kt 585/1000 |
Drahokamy |
Diamant Brus kulatý Čistota SI Barva G Průměr 3.0 mm Váha 0.1 ct |
Perly |
Sladkovodní Tvar kulatý Barva bílá Lesk AA Povrch AA Průměr 7.5-8.0 mm |
Váha | 1.9 g |
Šperky z ATELIÉRU KLENOTA
Náš ateliér leží v samém srdci staré Prahy, v oblasti, která je již po staletí centrem českého zlatnictví a šperkařství. Místní atmosféra tradice a historie tohoto řemesla nám přináší inspiraci každý den. Při výrobě šperků stavíme na poctivé ruční práci a tradičních metodách. Zlatnice a zlatníci v naší dílně věnují pozornost každému detailu. Pracujeme pouze s kvalitními materiály z ověřených zdrojů, aby vám šperky vydržely dlouho krásné i při každodenním nošení. Prodej šperku bereme jako závazek na celý život. Ať už u nás kupujete dárek pro někoho blízkého, nebo něco sobě pro radost, ke každému šperku KLENOTA vám poskytneme také profesionální servis.
Druhy perel
Sladkovodní perly se pěstují ve sladkých vodách (nejčastěji v jezerech a řekách). Nabývají rozmanitých tvarů a dosahují různé kvality. Můžete se setkat s perfektními kulatými perlami i s perlami barokními či oválnými. Perly jsou dostupné, jelikož je možné v jedné perlorodce vypěstovat až dvacet perel.
Perly Akoya pocházejí z Číny, Vietnamu či Japonska. V japonském překladu se označují jako “slaná voda”. Dosahují velikosti od 5 až do 9 mm a jejich barva je nejčastěji bílá. V teplejších vodách při pobřeží Číny mohou perly růst až dvakrát rychleji než v chladnějších japonských vodách.
Tahitské perly produkuje zvláštní druh ústřic s černými okraji, který se vyskytuje v oblasti Francouzské Polynésie. Tyto perly jsou velmi vzácné i proto, že ústřic v chovech přežívá jen minimum. Jednotlivé perly se od sebe vzájemně výrazně liší a jejich využití ve šperkařství je tedy velmi složité. Například pro sestavení náhrdelníku je jich potřeba roztřídit až stovky.
Perly jižního Pacifiku se pěstují v Austrálii, Barmě, Indonésii a v dalších sousedních státech. Tyto perly průměrně dosahují velikosti od 10 do 20 mm a jsou velmi vysoce ceněny. Jejich zbarvení bývá bílé, žluté nebo žlutooranžové. Mohou nabývat také růžového, zeleného nebo modrého nádechu.
Hodnocení perel
Na perlách se hodnotí jejich velikost, tvar, barva, povrch a lesk.
Tvar a velikost perly
Nejčastěji se můžete setkat s kulatými perlami, které jsou také nejžádanější. Kulatý tvar můžeme rozlišit na dokonale kulatý, nepravidelně kulatý neboli off round a rýhovaný. Mezi další tvary perel patří ovál, buton, kapka a častá je také barokní perla. Mořské perly jsou všeobecně kulatější než perly sladkovodní, které mají častěji oválný nebo jinak nepravidelný tvar.
Nejčastější velikosti perel:
- Sladkovodní perly: 4 - 9 mm,
- Akoya perly: 6 - 8 mm,
- Perly jižního Pacifiku: 11 - 13 mm,
- Tahitské perly: 9 - 12 mm,
- Keshi: 4 - 10 mm,
- Mabe: 10 - 12 mm.
Barva perly
Nejrozšířenější barvou u perel všech druhů (vyjma Tahitských perel) je bílá. Perly se dále vyskytují v odstínech krémové či růžové barvy a běžně se barví do intenzivnějších barev, například do modré, zelené, fialové nebo černé.
Povrch a lesk perly
U povrchu perly se hodnotí jeho hladkost. Kvalitu perly tedy ovlivňuje, zda vykazuje nějaké nerovnosti, například ve formě hrbolů a vrásek. Čím hladší perla je, tím je i kvalitnější.
V případě lesku se hodnotí jeho intenzita. Perly mohou nabývat matného vzhledu, hedvábného lesku nebo velmi vysokého lesku. Lesklejší perly mají vyšší hodnotu. Jak hodně se perla leskne, závisí i na jejím druhu. Například sladkovodní perly se lesknou méně než perly Akoya a ty jsou zase méně lesklejší v porovnání s Tahitskými perlami. Většina našich dodavatelů používá pro hodnocení perel zjednodušené škály AAA-B, kdy AAA je nejvyšší kvalita. Hodnotí se celková kvalita perly (perel).
Diamantové šperky
Při hodnocení a certifikaci diamantů se posuzují jejich základní parametry, tzv. 4C: brus (cut), čistota (clarity), barva (color) a hmotnost (carat). Tyto vlastnosti mají zásadní vliv na cenu diamantu.
BRUS: Právě správný brus dodává diamantu jeho oslnivý lesk. Nejoblíbenější je brus kulatý, tzv. briliant. Diamanty se brousí i do mnoha tzv. fantazijních tvarů, např.: markýza, bageta, srdíčko, slza, ovál či princess (čtyřboký nebo trojboký brus s ostrými rohy, populární zejména u zásnubních prstenů).
ČISTOTA: Čistotu určuje množství, velikost a rozložení tzv. ikluzí neboli vnitřních nedokonalostí diamantu:
- IF (Internal Flawless) – diamanty s absolutní průhlednosti bez inkluzí,
- VVS 1, VVS 2 (Very Very Small) – diamanty s velmi malými inkluzemi,
- VS 1, VS 2 (Very Small) – diamanty s malými inkluzemi,
- SI 1, SI 2 (Small Inclusions) – diamanty s inkluzemi zjistitelnými lupou,
- I1, I2, I3 (Included), v České republice též P – diamanty se středními až většími inkluzemi viditelnými i pouhým okem.
BARVA: U bílých až žlutých diamantů se barva hodnotí podle mezinárodní stupnice:
- D až F – bezbarvé diamanty;
- G až J – téměř bezbarvé diamanty;
- K až M – diamanty s nádechem žluté barvy;
- N až Z – diamanty se žlutohnědým zabarvením.
Ostatní odstíny se označují jednoduše fancy. Některé naše barevné diamanty jsou barevně upraveny, tzv. treated.
HMOTNOST: Váha diamantu se udává v karátech (ct) s přesností na 2 desetinná místa, např. 0,25 ct. 1 ct = 0,2 g. U šperků s více diamanty a u náušnic vždy uvádíme celkovou hmotnost všech diamantů.