Když žena přivede na svět nový život, jde o jedinečný okamžik. Vděk vůči vaší milované, která dokázala něco neuvěřitelného, je slovy nepopsatelný. Stejně tak štěstí, které s nově příchozím človíčkem zažíváte. Rodina přichází často do porodnice s dárky, nejčastěji s roztomilým oblečením pro miminko, ale zapomínat by se neměl ani na maminku.

Jako upomínka na tuto chvíli a výraz vděčnosti, kterou k novopečené mamince chováte, se skvěle hodí kvalitní šperk. Ten odolá i zubu času a kdo ví, možná se z něj časem stane i malý rodinný poklad předávaný z generace na generaci. Pojďme se tedy inspirovat, co se k takovéto události ve vašem životě hodí.

Tři drahokamy jako tři členové jedné rodiny

Pokud jde o první miminko, stává se jeho narozením z páru rodina. Rodina o třech členech – muž, žena a dítě. Tuto situaci proto pěkně vystihuje šperk se třemi kameny. Můžete si vybrat třeba mezi prsteny nebo přívěsky s drahokamy.

Prsten a náhrdelník se smaragdem a diamanty - KLENOTA

Srdce od srdce

Když se řekne láska, určitě vás jako její první symbol napadne srdce. A láska k novorozenému miminku bývá nezměrná. Přívěsky se srdíčky jsou proto oblíbenou volbou mezi dárky pro ženu po porodu. Takovým šperkem ukážete, jak hluboké jsou vaše city.

Přívěsky ve tvaru srdce v růžovém zlatě - KLENOTA

Kámen podle měsíce narození

Jestli věříte v mocnou sílu kamenů, zaměřte se na výběr šperku právě s kamenem, který souzní s měsícem narození dítěte. Za děti narozené v lednu se tak bude hodit třeba šperk s granátem, za ty únorové zase prsten s ametystem. Březnové miminko můžete oslavit náušnicemi s akvamarínem, dubnové nadčasovým diamantem. Ke květnu patří zelený smaragd, k červnu jemná perla a k horkému červenci rudý rubín. Srpnové maminky můžete obdarovat náušnicemi s olivínem, zářijové safírovým šperkem a ty říjnové opálem. V listopadu darujte topaz, v prosinci tanzanit.

Prsten z bílého zlata s ametystem a diamanty - KLENOTA

Klíč, který odemyká brány v duši

Díky dětem se stáváme rodiči, to ony nás nutí být každý den lepšími. Tím v nás odemykají netušená zákoutí. To můžete symbolicky vyjádřit v podobě přívěsku s klíčkem, který za tuto možnost objevovat nové a nepoznané věnujete čerstvé mamince.

Náhrdelníky a přívěsky s klíčky ze zlata - KLENOTA

Barva podle pohlaví miminka

Zajímavý nápad je také vsadit na propojení dárku s typickými barvami podle pohlaví miminka. Pro maminku holčičky můžete vybírat ze šperků z růžového zlata nebo těch ozdobených třeba jemně růžovým morganitem. Maminky chlapečků zase mohou dostat klenot s modrým akvamarínem nebo topazem.

Prsten z růžového zlata s morganitem a diamanty - KLENOTA

Diamanty, které nikdy nezklamou

Diamant je symbolem věčné lásky a je velmi odolný. Diamantové šperky jsou proto určitě vhodnou volbou pro oslavu příchodu nového života.

Zlatý náhrdelník se třemi diamanty - KLENOTA

Nevšední šperky na zakázku

Pokud máte svůj vlastní nápad na šperk, kterým byste rádi potěšili maminku po porodu za vše, čím si musela projít, vsaďte na šperk na zakázku. Originálním způsobem tak vyjádříte svůj vděk a do klenotu vložíte něco ze sebe.

Krásný dárek k narození dítěte mamince dodá pocit jedinečnosti a váženosti v době, kdy se veškerá pozornost upoutá na nového člena rodiny. Navíc si na toto láskyplné gesto vzpomene vždy, když si šperk bude nasazovat nebo se na něj podívá. A tak se z něj stane trvalá připomínka toho neopakovatelného momentu, kdy na svět přichází nový život.

TIP: Podívejte se, jak takové šperky darovat například zde.

Přívěsky ve tvaru srdce ve žlutém a růžovém zlatě - KLENOTA