MENU

Napsali o nás

KLENOTA je mladá, ryze česká značka, která vznikla v roce 2008 z lásky k pravým šperkům. Všechny klenoty vyrábíme klasickými metodami ve vlastním ateliéru v srdci staré Prahy. Ideálem je pro nás jednoduchá nadčasová krása, ve které se zrcadlí styl, elegance, kvalita a jemná jedinečnost. Podporujeme zlatnické řemeslo a usilujeme o zachování této české tradice a její další rozvoj.

Jsme vidět v prestižních časopisech a médiích

FORBES: Úspěch nejen v Česku. Deset otázek pro zakladatelku Klenoty Jarmilu Slívovou

2. 10. 2023 – Na Starém Městě pražském kdysi vznikl první český zlatnický cech. Dnes tu má sídlo i dílna šperkařského ateliéru Klenota, který před patnácti lety založila Jarmila Slívová. A její klenoty se dnes nosí i daleko za hranicemi Česka. 

Kvalita na prvním místě. Prozradíme vám, jaké šperky mají u žen úspěch

10. 10. 2022 – Dnešní společnost si začíná čím dál více uvědomovat pošetilost konzumu a objevuje pravou hodnotu věcí. Nehromadit, ale plně (vy)užívat se stává životním stylem i módním trendem. Jinak tomu není ani ve světě šperků, ty kvalitní mohou totiž vydržet celý život, i mnohem déle.

Inspirací jsou nám naši zákazníci, říká Jarmila Slívová, zakladatelka značky KLENOTA

30. 6. 2022 – Jaké šperky by neměly chybět žádné ženě? Klasické kousky, které se dobře kombinují. To se týká například i kruhových náušnic, které jsou jedním z nejoblíbenějších šperků v naší nabídce. Dále to jsou pecky – jak diamantové, tak perlové a vůbec perly obecně, ať už ty kulaté či nepravidelné barokní.

Udržitelná varianta tradiční krásy. Lab grown diamanty si získávají srdce českých žen

14. 4. 2022 – Lab grown diamanty jsou krásné, odolné a mají vysokou čistotu. Mají nižší cenu než přírodní diamanty a jsou udržitelnou alternativou. Česká šperkařská dílna KLENOTA nabízí autorskou kolekci Le Grand s laboratorně vyrobenými diamanty.

Diamanty z laboratoře jsou technologickým pokrokem šperkařského řemesla

11. 4. 2022 – Laboratorní diamanty, označované též jako lab grown diamanty, se těší stále větší oblibě u šperkařů i jejich zákazníků. Důvodem je jasný původ, dokonalá čistota, příznivá cena a hlavně identické vlastnosti s přírodními diamanty.

MARIANNE: Přírodní kameny jako zdroj inspirace. Poznejte novou kolekci šperků KLENOTA

19. 7. 2021 – Když se řekne univerzální a nadčasový šperk, jako první se nám zřejmě vybaví pojmy zlato a minimalismus. To je určitě pravda, ale co když se zrovna blíží léto a my máme chuť na něco svěžího a barevného? V tu chvíli přichází na scénu šperky z minerálů. Ateliér KLENOTA přináší jejich novou interpretaci, která obsahuje nádech romantiky i luxusu.

HARPERS BAZAAR: Šperky z lásky - KLENOTA představuje novou kampaň

7. 6. 2021 – Šperky jsou mnohem více než jen obyčejný, byť překrásný artefakt. Stávají se naší neoddělitelnou součástí, která s časem nabývá na osobitosti. A přesně tak přemýšlí nad jejich výrobou šperkařský ateliér KLENOTA.

VOGUE: Průvodce online nákupy s VOGUE CS

23. 4. 2021 – Tipy na ověřené e-shopy, které poskytují i v době pandemie špičkový zákaznický servis. Mezi ně patří i KLENOTA, pro kterou je spokojenost zákazníků a potřeba být online prioritou.

MILE magazín: Svatba se šperky KLENOTA

17. 2. 2021 – Proč zvolit svatební šperky zrovna od ateliéru KLENOTA? A jaké symboly představují snubní prsteny? Dočtete se ve stylovém magazínu pro budoucí nevěsty, svatebčany nebo oslavence. 

HEROINE: Diamant ode mě pro mě? Jednoznačně ANO!

19. 10. 2020 - Článek o nezávislých, sebevědomých a nekonvenčních ženách, které si jdou za svými sny a diamanty si kupují samy. 

ELLE: Trend Alert - Nová kolekce šperků BEZEL 

18. 6. 2020 - Minimalismus ovládl svět módy - o slovo se hlásí zlaté náhrdelníky, prstýnky a náušnice v minimalistickém stylu. Inspirujte se novou kolekcí BEZEL, která je vytvořena pro svobodnou a sebevědomou ženu. 

FORBES: Vybudovala online šperkařství a navazuje na českou zlatnickou tradici

31. 1. 2019 – Pár slov o tom, proč se rozhodla prodávat šperky online a jaké to bylo, vybudovat vlastní klenotnickou dílnu, nyní již zcela soběstačnou.

LIDOVKY: Darování šperku je oslava. Tak o něm přemýšlím, když ho navrhuji, říká designérka

2. 2. 2019 – O tvorbě šperků od návrhu až po finální produkt, o trhu se šperky doma i v zahraničí a o tom, jak při výběru nešlápnout vedle.

TÝDEN: Tři platy za zásnubní prsten? Nesmysl, říká šperkařka

18. 1. 2019 – O nejnovějších módních trendech v oblasti šperků a o tom, proč by se tradice a tzv. pravidla neměly brát jako dogma.

 

 

 
Pro pohodlný nákup a doručení do České republiky doporučujeme navštívit naši stránku v češtině.

Pre pohodlný nákup a doručenie na Slovensko odporúčame navštíviť našu stránku v slovenčine.

Aby zapewnić Państwu jak największą wygodę podczas zakupów, rekomendujemy odwiedzenie naszej polskiej strony.

Für das beste, auf Ihren Standort zugeschnittene Einkaufserlebnis empfehlen wir Ihnen, unsere deutsche Website zu besuchen.

Pour une navigation optimale et adaptée à votre zone géographique, nous vous recommandons de consulter notre site Web français.

For the best shopping experience, we recommend visiting our international website in English.