MENU

  Časté otázky

  Výběr šperku

  Doprava a platba

  Objednávka KLENOTA

  Servis, úprava či výměna šperku a ostatní

  Pokud máte jakékoli další otázky, kontaktuje nás prosím na tel. +420 603 219 313 nebo na e-mailu info@klenota.com. Podrobné informace o nákupu najdete také v obchodních podmínkách.


  Výběr šperku

  Jak určím správnou velikost prstenu?

  Ideální a nejjednodušší způsob, jak zjistit velikost prstenu, je navštívit náš ateliér nebo si objednat sadu měřících kroužků, kterou zasíláme zdarma. V životě však nastávají situace, kdy tohle řešení není zkrátka možné. Především je tomu tak u koupě zásnubního prstenu, kdy muži chtějí svou budoucí snoubenku překvapit. Jak to ale provést, aniž by pojala sebemenšího podezření? Pokud si nejste velikosti prstenu jistí, přečtěte si naše tipy, jak správně změřit nebo tajně zjistit velikost prstenu. 

  Pokud velikost prstenu nevím jistě, je lepší objednat trochu větší, nebo trochu menší?

  Zvětšení prstenu o 1–2 velikosti je pro zlatníky poměrně snadné, zmenšení velikosti je už ale technicky i časově náročnější. U širších prstenů je naopak jistější zvolit větší velikost, protože tyto prsteny většinou sedí těsněji než tenké kroužky. U prstenů s více drahými kameny nebo rytinami po celém obvodu může být úprava velikosti problematická. V těchto případech je lepší nechat si změřit velikost specialistou v našem ateliéru nebo objednat sadu měřících kroužků, kterou vám zašleme zdarma

  Je možné nechat si vyrobit šperk i v jiné barvě zlata, než máte v nabídce na webových stránkách?

  Většinu našich šperků jsme schopni vyrobit ve 14k bílém, žlutém nebo růžovém zlatě. V případě požadavku na změnu zlata, můžete uvést barvu zlata přímo v poznámce u objednávky, kontaktovat nás na e-mail info@klenota.com nebo prostřednictvím formuláře Dotaz na zbožíkterý najdete u každého produktu na našich webových stránkách. Váš požadavek vždy prověříme a informaci na změnu kovu vám potvrdíme.

  Je možné zhotovit šperky z mého vlastního zlata?

  V našem ateliéru pracujeme pouze se slitinami od prověřených dodavatelů, a proto tuto službu nenabízíme. V případě použití neznámého materiálu bychom nemohli garantovat jeho kvalitu a poskytnout na šperk záruku.

  Je možné zasadit do šperku můj vlastní kámen?

  Zasazení vlastního kamene do některého z našich vzorů šperků není možné.
   

  Co je to punc?

  Punc je značka na šperku, která informuje o jeho pravosti a ryzosti. Šperk se navíc před puncováním označuje odpovědnostní značkou výrobce nebo dovozce. V ČR platí Úmluva o kontrole a označování předmětů z drahých kovů. Bližší informace o puncu si můžete přečíst na našem blogu.


  Doprava a platba

  Kolik stojí doprava?

  Standardní dopravné i balné je zdarma pro ČR i většinu zahraničních zemí. Expresní doručení v zahraničí je zpoplatněno. Aktuální ceník naleznete zde.
   

  Zasíláte šperky i do zahraničí?

  Ano, šperky zasíláme do celého světa. Standardní dopravné i balné je zdarma. Clo a daně nejsou zahrnuty a liší se podle konkrétní země. Aktuální ceník naleznete zde.

  Je možný osobní odběr?

  Šperky si můžete osobně vyzvednout v našem ateliéru v centru Prahy na adrese Bílkova 19, Praha 1 (Po–Pá 9.30–17.30). Osobní návštěvu si lze domluvit předem na tel. +420 603 219 313 nebo na e-mailu info@klenota.com, není to ale nutné. Ověřte si aktuální otevírací dobu.

  Pokud při objednávce vyberu osobní odběr, jak dlouho mi budete zboží rezervovat?

  Doba rezervace šperku je 10 pracovních dnů poté, kdy vás informujeme o finalizaci výroby. V případě požadavku prodloužení této lhůty, vám rádi výjdeme vstříc. Informujte nás však prosím předem na tel. +420 603 219 313 nebo na e-mailu info@klenota.com. Požadavek na preferovaný termín vyzvednutí můžete uvést také rovnou do poznámky v objednávce.

  Nabízíte možnost nákupu na splátky?

  Bohužel, nákup na splátky ani další možnosti financování nenabízíme.


  Objednávka KLENOTA

  Kde v objednávce mohu uvést požadovanou velikost prstenu?

  Vámi zvolenou velikost prstenu nebo naměřený vnitřní průměr prstenu, můžete uvést do poznámky v objednávce. Informaci o velikosti nám také můžeme sdělit e-mailem, co nejdříve po vytvoření objednávky. Pokud si nejste velikostí prstenu jistí, přečtěte si naše tipy, jak správně změřit nebo tajně zjistit velikost prstenu. 

  Jak se dozvím, v jaké fázi je má objednávka?

  Objednávku vám vždy potvrdíme automatickým e-mailem obratem po jejím odeslání. Jakmile objednávku zpracujeme, kontaktujeme vás s přesnějším termínem dodání a e-mail od nás dostanete i před jejím samotným odesláním. Pokud je u šperku delší dodací lhůta, průběžně vás informujeme o fázi výroby e-mailem. 

  Jak mohu objednávku zrušit?

  Zavolejte nám nebo napište e-mail. Objednávku v systému zrušíme a vy již nemusíte nic řešit.

  Obdržím šperk v krabičce?

  Ano, každý šperk je bezpečně uložený v naší značkové produktové krabičce, kterou získáte ke své objednávce zdarma.

  Obdržím ke šperku certifikát?

  Ano, každý šperk dodáváme s certifikátem pravosti, kde se přesně dozvíte, z jakých materiálů a kamenů je vyroben.

  Jakou záruku poskytujete na zakoupené šperky?

  Na všechny naše šperky poskytujeme záruku 24 měsíců. U výrobních vad pokryjeme veškeré náklady spojené s opravou či výměnou včetně poštovného. Záruka se nevztahuje na vady z opotřebení nebo nedbalosti. Více informací najdete na stránce o záruce a reklamacích.


  Servis, úprava či výměna šperku

  Je možné nechat změnit velikost prstenu?

  Pokud vrátíte nenošený prsten do 60 dní* od nákupu (přijetí zásilky), zdarma vám jej upravíme na požadovanou velikost. Napište nám na e-mail info@klenota.com a domluvíme se na dalším postupu. Abyste se úpravě velikosti vyhnuli, doporučujeme nechat si ještě před koupí prstenu určit velikost ve vašem nejbližším zlatnictví nebo přímo v našem ateliéru. Bližší podmínky pro vrácení prstenu naleznete zde.

  Během vánočního období nabízíme prodlouženou lhůtu pro výměnu, úpravu či vrácení 100 dní. Platí na všechny šperky objednané mezi 15. 10. a 24. 12. 2020.

  Je možné zakoupený šperk vrátit?

  Šperk můžete zdarma a bez udání důvodu vyměnit či vrátit do 60 dnů* od převzetí objednávky. Výjimkou jsou situace, kdy jsme dodaný šperk upravovali dle vašich individuálních požadavků (v tomto případě je možná individuální dohoda), upravoval ho mezitím jiný zlatník nebo je šperk zničený, opotřebovaný (nošený) či jinak znehodnocený. Bližší informace najdete na stránce o vrácení zboží.

  Během vánočního období nabízíme prodlouženou lhůtu pro výměnu, úpravu či vrácení 100 dní. Platí na všechny šperky objednané mezi 15. 10. a 24. 12. 2020.

  Jak dlouho trvá vrácení peněz?

  Veškeré přijaté peněžní prostředky vám vrátíme do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Upozorňujeme, že v případě vrácení platby kartou se připsání finančních prostředků může zdržet o 2–3 dny (většinou na straně banky příjemce). Berte na vědomí, že nejsme povinni vrátit vám peníze dříve, než nám vrátíte zboží nebo prokážete, že jste nám zboží odeslali.

  Upravujete/opravujete i šperky, které nebyly vyrobeny ve vašem ateliéru?

  V našem ateliéru se věnujeme úpravě/opravě pouze u nás zakoupených šperků.

  Vyžadují šperky z drahých kovů a kamenů nebo perel speciální péči?

  Věříme, že se šperky – od těch nejvzácnějších až po ty nejjednodušší – mají nosit každý den, ne skrývat v trezoru či šperkovnici. Možná přijdou k nějakým těm oděrkám, škrábancům a ztratí kousek lesku; a to je v pořádku. Ukazuje to, že s vámi vaše klenoty žijí váš život. Většina klenotů vyžaduje jen velmi málo péče. Prostě je noste a užívejte si je. Pro přehled jsme pro vás ale připravili pár jednoduchých tipů, jak o vaše klenoty pečovat.

  Potřebuji opravit šperk KLENOTA. Co mám dělat?

  Náš profesionální tým v pražském ateliéru se o váš šperk rád postará. Napište nám na e-mail info@klenota.com a domluvíme se na dalším postupu.

  Vykupujete zlato nebo zlaté šperky?

  Zlaté šperky nebo zlato obecně nevykupujeme.