Jen stěží si lze představit svatbu bez snubních prstýnků. Mají svou důležitou úlohu při samotném obřadu, ale jejich význam přetrvává po celou dobu partnerského svazku, jako připomínka vzájemné lásky a oddanosti. Ne nadarmo se říká, že je někdo „okroužkovaný“. A toto okroužkování může dnes vypadat velmi rozmanitě a rozhodně už nemusí mít podobu pouze hladkých zlatých kroužků.

šperky KLENOTA snubní prsteny ze žlutého zlata s diamantem - KLENOTA

Odolný a pevný jako váš vztah

Snubní prstýnky pro vás budou pracovat na „full time“. Doprovodí vás do práce, na nejrůznější události, nesundáte je možná ani doma nebo při volnočasových aktivitách. A proto vlastnost, která by jim určitě neměla chybět, je odolnost a trvanlivost. Ta je dána především použitým materiálem a také kvalitním zpracováním. Na designu se „vyřádit“ můžete, ale jinak se držte toho, co je osvědčené. Jedním z nejlepších kovů pro snubní prsteny je zlato, především to 14karátové, které je odolné a nezmění svůj tvar, ani když ho vystavíte neplánovaným okolnostem. I tak zlato získává pravidelným nošením patinu, která vtiskne vašemu prstýnku něco navíc. Pokud se rozhodnete mu navrátit zpátky jeho původní lesk, postačí vám k tomu návštěva zlatnického ateliéru, a bude opět jako nový.

set snubních prstenů s diamanty z 14k zlata - KLENOTA

Dámské snubní prsteny s diamanty

Samostatnou kapitolou je snubní prstýnek pro dámy. Většina žen si přeje, aby neukazoval jen to, že jsou již vdané, ale i trochu z jejich osobnosti. Dámský snubní prstýnek má větší ambice, než tomu bylo před lety. Je to svébytný osobní doplněk. Nosí se samostatně i v kombinaci s ostatními šperky. A obzvlášť mu sluší diamanty. Jejich vsazení do snubního prstenu má i svou symboliku. Již staří Řekové věřili, že jejich třpyt odráží neutuchající plamen lásky.

svatební šperky - KLENOTA snubní prsteny z 14 zlata s diamanty - KLENOTA

Diamanty jsou tu navždy

Diamant je vůbec nejtvrdší přírodní substance, takže ho opravdu jen tak něco nepoškodí. I když svůj snubní prsten budete opatrovat jako oko v hlavě, může se občas stát, že vám spadne na tvrdou podlahu nebo s ním o kdeco zavadíte. Diamanty se nerozlomí, ani nepoškrábou. Snubní prsteny s diamanty mohou mít mnoho podob, ze kterých si určitě vyberete tu pravou pro vás. Tohle jsou nejoblíbenější typy, které v KLENOTA s láskou vyrábíme pro naše nevěsty.

snubní a zásnubní prsten - KLENOTA

Třpytivý: tzv. eternity prstýnek

Eternity znamená věčnost, a tak není divu, že se tento typ stal vyhledávanou variantou snubního prstenu. Je tvořen drobnějšími diamanty, které jsou zasazené jeden vedle druhého po celém obvodu prstenu. Historie tohoto modelu sahá do 60. let 20. století, kdy byl představen společností De Beers jako příhodný dárek pro ženu k výročí svatby. Od té doby se ale stal univerzálním šperkem pro téměř jakoukoli příležitost a dopřávají si ho rovněž i některé nevěsty, které nedají dopustit na ten pocit, když vidí na své ruce onu třpytivou bouři nádherných čirých diamantů. Pro ženy, které mají rády kompromisy, ať už z jakéhokoli důvodu, jsou určené tzv. half eternity prstýnky s diamanty jen na polovině obvodu. Co se týče kombinace se zásnubním prstenem, nejlépe si bude rozumět se solitérním větším diamantem na hladkém kroužku. Pokud je zásnubní prsten ještě po obvodu doplněn dalšími menšími diamanty, měl by mít eternity prstýnek stejný typ osazení pro dokonalé sladění.

Eternity prstýnky mohou mít různé provedení. Nejčastěji se setkáte se zasazením pomocí krapen, při kterém jsou kameny zabezpečeny sdílenými pacičkami. Obvod prstenu je volný, takže vynikne tvar, barva a jas diamantů na maximum.

snubní a zásnubní prsten z bílého zlata s diamanty - KLENOTA snubní a zásnubní prsteny - KLENOTA

Další možností je tzv. pavé, kdy jsou menší diamanty zasazené blízko sebe a uchycené zrnky kovu. Řada kamenů je lemovaná tenkou linkou kovu

Velmi čistě a elegantně působí chanel osazení, kdy jsou diamanty z každé strany drženy tenkým okrajem a vizuálně od sebe nejsou ničím oddělené. Jejich krása tak může nerušeně zazářit, i když v pevně vymezeném prostoru.

Přátelský: Hladký kroužek s jedním nebo několika diamanty

Diamanty povznesou jednoduchý hladký kroužek o třídu výš. A nemusí jich být mnoho, stačí jeden jediný. Pokud máte komplikovanější a designově výrazný zásnubní prsten nebo jste vyznavačka minimalismu, tato varianta vám padne do oka. Hladký kroužek se „schovaným“ diamantem je dostatečně neutrální, aby se spřátelil s jakýmkoli dalším prstýnkem. Na stejném prstu se zásnubním prstenem bude pokorně stát v pozadí a nechá ho vyniknout. Oceníte i to, že je pohodlný, takže o něm nebudete ani vědět.

snubní prsteny z 14k růžového zlata s diamantem - KLENOTA

Nepřehlédnutelný: prsten s několika většími diamanty v řadě

Pokud vás naopak minimalismus nechává chladnou, a od svého snubního prstenu očekáváte velkou podívanou, ničeho se nebojte. Snubní prsten může být ozdoben i většími diamanty. Ovšem doporučujeme, aby nevyčnívaly, protože prsten by tak mohl působit jako zásnubní. Takový výrazný prsten si zaslouží svůj vlastní prostor, proto ho raději noste samostatně, ideálně na jiné ruce než ten zásnubní.

snubní a zásnubní prsten z 14k zlata - KLENOTA snubní a zásnubní prsten s diamanty z růžového zlata - KLENOTA

Pánské snubní prsteny

Muži dávají většinou přednost jednoduchosti, a proto nejčastěji preferují hladké snubní prsteny bez zbytečných ozdob. Od těch dámských se také liší tím, že jsou masivnější a mají širší obroučku. Naprosté sladění dámského prstenu s tím pánským dnes již není nutné. Není výjimkou, že si žena vybere prsten z růžového zlata, ale muž dá přednost zlatu bílému. Zatímco ten dámský se honosí diamanty, jeho pánský protějšek se může rozšoupnout třeba v povrchové úpravě zlata. Jaké možnosti máte na výběr?

pánské snubní prsteny z 14k zlata - KLENOTA

Klasický hladký

Hladký lesklý kroužek je klasika, která nikdy neomrzí. Působí elegantně a noblesně. Každodenní nošení na něm po určitém čase bude vidět, lesk bude slábnout a prsten začne nabývat na osobitosti.

hladký pánský zásnubní prsten - KLENOTA hladký pánský zásnubní prsten z 14k žlutého zlata - KLENOTA

Moderní matný

Metoda zvaná pískování dodá prstenu příjemně matný povrch, který odolává každodennímu nošení a prsten tak bude dlouho vypadat jako nový. Poškrábání na něm nezanechá stopy, a tak je vhodný třeba pro muže, kteří často sportují.

matný pánský zásnubní prsten - KLENOTA matný pánský zásnubní prsten z 14k žlutého zlata - KLENOTA

Originální nepravidelný

Netradiční pojetí prstenu s hrubší nepravidelnou strukturou, která někomu může připomínat kůru stromu, zaujme muže, kteří se nebojí lehké extravagance či ji naopak vyhledávají. Prsten i tak vypadá úhledně a bude se dobře nosit i k obleku.

nepravidelný pánský zásnubní prsten - KLENOTA nepravidelný pánský zásnubní prsten z 14k žlutého zlata - KLENOTA

S diamantem

Diamanty nejsou jen výsadou žen. Důkazem jsou snubní pánské prsteny s diamantem. Vhodné jsou pro ty, kteří se rádi obklopují luxusními doplňky a většinu času se pohybují v prostředí, které vyžaduje velkou dávku elegance.

pánský zásnubní prsten s diamantem - KLENOTA pánský zásnubní prsten s diamantem z 14k žlutého zlata - KLENOTA

Prsteny přesně podle vašich představ a na míru

Šperky vyrábíme ručně v našem ateliéru v centru Prahy. Můžeme se tedy plně přizpůsobit vašim přáním ohledně vzhledu prstenu, osazení kameny i finální úpravy kovu. Rádi vám poradíme s výběrem a prodiskutujeme vaše představy o perfektních snubních prstenech.

Nakupujte v klidu a s jistotou

Vše od výběru až po objednávku můžete zařídit on-line z pohodlí domova. Pokud preferujete osobní návštěvu, jsme vám k dispozici na adrese Bílkova 19, Praha 1 každý všední den a po předchozí domluvě i ve vyhrazené soboty, zveřejněné na našich stránkách.

Prsteny pro vás vyrobíme na zkoušku ve finální podobě. Zkouška může proběhnout u nás v ateliéru i u vás doma. Ušetříte tak v období svatebních příprav drahocenný čas. Samozřejmostí je doprava zdarma, certifikát pravosti a krásná dárková krabička. Garantujeme špičkovou kvalitu.

zlatý snubní prsten s rytinou - KLENOTA